Прес-релізи

Четвер, 03 листопада 2016 11:25

Комітет підтримав надання податкових пільг продукції оборонного призначення

2 листопада 2016 р. Комітет з питань податкової та митної політики розглянув і рекомендував Верховній Раді України ухвалити за основу і в цілому низку законопроектів, спрямованих на підтримку підприємств, що виробляють продукцію для потреб АТО.

Йдеться, зокрема, про урядовий законопроект «Про внесення змін до статті 282 Митного кодексу України щодо звільнення від оподаткування митом продукції оборонного призначення»  (реєстр. № 4592), яким розширюється  перелік продукції оборонного призначення для забезпечення нагальної потреби підрозділів сил АТО та звільнення цієї продукції від сплати ввізного мита.

Іншим законопроектом (реєстр. № 4915) передбачено звільнення продукції оборонного призначення від оподаткування податком на додану вартість.

Також Комітет підтримав звільнення від сплати ПДВ і ввізного мита постачання на митну територію України пара-арамідної тканини, яка використовується для виготовлення шоломів та бронежилетів і не має виробляється в Україні (законопроекти за реєстр. №№ 5127 і 5128).

Комітет розглянув відправлений на повторне перше читання і доопрацьований в робочих групах законопроект про внесення змін до  Митного кодексу України (щодо підтримки літакобудівної галузі) (реєстр. №3458), яким передбачено надання пільг галузі з 1 січня 2018 р. За словами члена комітету Олександра Долженкова, зазначений законопроект є потрібним, оскільки його спрямовано не стільки на захист авіаперевізника, скільки на підтримку вітчизняного авіабудівника.

Водночас рішення щодо підвищення тютюнових акцизів поки що відтерміновується у зв’язку з тим, що Міністерство фінансів відкликало законопроекти №5044 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків» (збільшення на індекс споживчих цін 12%) і №5132 «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (підвищення специфічної ставки і мінімального податкового зобов’язання з акцизного податку до 30%) для їх подальшого доопрацювання урядом.

Не підтримали члени Комітету законопроект «Про внесення змін до статті 56 Податкового кодексу України щодо належного застосування норм законодавства (реєстр. №2854), поданий народним депутатом Андрієм Антонищаком. «Без внесення відповідних змін до Кримінального процесуального кодексу реєстрація кримінального провадження тільки в разі узгодження сум грошового зобов’язання не спрацює повною мірою», — зазначила голова Комітету Ніна Южаніна. В результаті вирішили звернутися до Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності для отримання висновку, а також дочекатися розробки урядом комплексного закону про фінансову поліцію.

Народні депутати також рекомендували Верховній Раді України ухвалити за основу і в цілому звільнення суб‘єктів роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами від обов’язку до 10 числа кожного наступного місяця подавати звіт про обсяги виробництва та/або обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів (форми № 1-РА та №1-РТ). Законопроект зареєстровано за №4841.

Найближчим часом у Комітеті відбудеться зустріч із міністром фінансів та міністром соціальної політики, які мають надати фінансове обгрунтування рішення уряду про двократне — з 1600 до 3200 грн. — підвищення мінімальної зарплати з 1 січня 2017 р.

Ліберальна податкова реформа #3357 це:


Легалізація зарплат та виведення бізнесу із тіні

Спрощення адміністрування у електронному кабінеті

Ліквідація корупції та детінізація економіки

Створення підприємств та нових робочих місць

Перехід від падіння економіки до її зростання

Збільшеня купівельної спроможності громадян