Прес-релізи

Четвер, 19 листопада 2015 17:25

Ліберальна податкова реформа виведе із тіні 60% економіки

Ліберальна податкова реформа, яку підготували народні депутати та виклали в законопроекті №3357, дозволить вивести із тіні близько 60% економіки. Про це сьогодні, 18 листопада, в ході публічних дебатів, котрі відбулися в Києві за участі представників Міністерства фінансів, народних депутатів та експертів, заявила член парламентського Комітету з питань податкової та митної політики та один із авторів законопроекту №3357 Тетяна Острікова.

З цим згоден і інший автор змін до Податкового кодексу – Сергій Серветник. За його словами, податкове навантаження на підприємця, після зниження ставок основних податків, сягатиме близько 34-37% (зараз – до 55%). «Це не той показник, який дозволить всім платникам, які сьогодні оптимізують податкове навантаження, повністю вийти із тіні, але це той фактор, який багатьом дозволить зробити цей крок», - зазначив він.

Про інші плюси законопроекту №3357 розповів також Голова Комітету ВР з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк. На його думку, одна з найважливіших місій цієї податкової реформи – в тому, що вона «зміщує акценти з короткострокового фіскального підходу (збільшити бюджет на певну суму) на підхід, який передбачає стимулювання зростання економіки». Також одна з переваг законопроекту, це те, що він вже існує, з ним можна ознайомитися на сайті Верховної Ради, з ним можна працювати, в той час, як Міністерство фінансів презентувало всього лиш концепт, а самого законопроекту ще ніхто не бачив.

Присутній на дебатах директор Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів Микола Чмерук підтвердив, що його відомство наразі не готово оприлюднити свій варіант змін до Податкового кодексу: «Ми хочемо внести його в Раду разом з бюджетом. В більшості позицій, особливо по адмініструванню, ми співпадаємо з проектом депутатів. Відрізняємося – в розмірі ставок податків».

В свою чергу, Віктор Галасюк зазначив, що, на його думку, логіка подій має бути наступною: після прийняття у першому читанні законопроекту №3357, після спільної підготовки разом з Міністерством фінансів проекту до другого читання та прийняття його в цілому, депутатський варіант змін до Податкового кодексу має стати основою для нового бюджету: «Країна вже летить в прірву через те, що бюджет – це просто бухгалтерський механізм зведення кінців з кінцями. Ми – серед лідерів по падінню ВВП. Це наслідок постійного витискання останніх соків з українських підприємців».

Ліберальна податкова реформа #3357 це:


Легалізація зарплат та виведення бізнесу із тіні

Спрощення адміністрування у електронному кабінеті

Ліквідація корупції та детінізація економіки

Створення підприємств та нових робочих місць

Перехід від падіння економіки до її зростання

Збільшеня купівельної спроможності громадян