Блогосфера

Четвер, 17 листопада 2016 16:53

Всі очікують новорічних свят, але від податкових подарунків "під ялинку" вже втомилися

Наразі зміни до Податкового кодексу (законопроект 5368) включено до порядку денного сесії Верховної Ради. У середу, 16.11, буде розпочато його розгляд профільним Комітетом на черговому засіданні.

Схоже, що деякі народні обранці, зокрема перший заступник голови Комітету Андрій Журжій, готують чергову показову зраду, для прикриття якої наполегливо "вангують", що законопроект пролетить, та перекладають всю відповідальність за затягування розгляду законопроекту на голову Комітету Ніну Южаніну.

Разом з тим, хто в курсі, що вчора відбувалося на засіданні погоджувальної ради (крім бійки Бойка з Ляшком), той знає: голова Комітету особисто запропонувала включити до порядку денного реформаторські законопроекти, які мають іти в пакеті з Бюджетом (той же 5368), аби нарешті припинити говорити і розпочати працювати над офіційним текстом законопроекту.

Щодо вихолощення деяких антикорупційних норм.

Чи зміниться щось із адмініструванням податкових баз даних?

Так! Законопроектом пропонується залишити ДФС функції щодо наповнення та користування базами даних, а адміністрування, технічне та методологічне супроводження передати Міністерству фінансів. Це є логічним і з точки зору запобігання посадових зловживань, і з точки зору забезпечення безперебійного коректного функціонування податкової інформаційної системи. Єдиним власником баз даних є та залишається держава.

Щодо практики укладання електронних договорів для користування електронним кабінетом платника, то її має бути обов’язково продовжено.

Функціонал електронного документообігу в цілому і електронного кабінету платника податків передбачає надання платнику податків можливості віддалено керувати інформаційними ресурсами щодо себе, подавати звітність, реєструвати накладні тощо. Всі ці дії потребують чіткої ідентифікації платника та його довірених осіб, яку, безумовно, забезпечує процедура укладання договорів з органами ДФС на електронне обслуговування. Використання ЕЦП, до речі, є перевіреним елементом захисту, в першу чергу платників податків від зловживань з боку як податківців, так і шахраїв від бізнесу.

Щодо зміни процедури зупинки реєстрації податкових накладних в СЕА ПДВ.

Законопроектом пропонується призупиняти реєстрацію тільки тих податкових накладних, щодо яких є сумніви, автоматично сформовані на підставі законодавчо встановленої системи ризиків. Механізм зупинки реєстрації податкових накладних прописано таким чином, щоб, з одного боку, звести до мінімуму "роздавання" фіктивного податкового кредиту в ланцюгу, а з іншого, мінімізувати негативний вплив цієї системи на сумлінних платників податків.

Водночас для захисту прав сумлінних платників податків від свавілля корумпованих податківців законопроектом передбачено, що для формування податкового кредиту єдиною достатньою підставою з прийняттям законопроекту буде наявність у покупця зареєстрованої в СЕА ПДВ податкової накладної.

Щодо можливих термінів прийняття законопроекту.

Наступний пленарний тиждень — 06—09.12. Останній в цьому році — 20—23.12. Якщо робота народних обранців буде конструктивною, як закликала голова профільного Комітету Ніна Южаніна, то часу для прийняття законопроекту в сесійній залі парламенту достатньо, навіть незважаючи на "вангування" та пошуки неіснуючої зради пана Андрія Журжія.

В Україні є чесні підприємства і підприємці, що сумлінно сплачують податки. Все, чого вони наразі очікують від влади, — це щоб податкова політика була передбачуваною та прогнозованою, такою, що дозволяє чесному бізнесу не тільки виживати, а ще й розвиватися з надією на майбутнє. Всі очікують новорічних свят, але від податкових подарунків "під ялинку" вже втомилися. Будемо сподіватися, що вони нарешті залишаться у минулому.

Ольга Германова

Прес-секретар, Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, кандидат філологічних наук

Ліберальна податкова реформа #3357 це:


Легалізація зарплат та виведення бізнесу із тіні

Спрощення адміністрування у електронному кабінеті

Ліквідація корупції та детінізація економіки

Створення підприємств та нових робочих місць

Перехід від падіння економіки до її зростання

Збільшеня купівельної спроможності громадян